Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž  je jemná technika zameraná na lymfatický systém. Vykonáva sa slabým tlakom na pokožku na suchú pokožku, teda bez oleja či emulzie. Cieľom tejto masáže je uvoľniť zablokované lymfatické uzliny, a tým zlepšiť tok lymfy po celom tele.

Manuálna lymfodrenáž sa využíva napríklad pri ošetrení unavených a ťažkých končatín, lymfedémoch.  (Lymfedém je dlhotrvajúce ochorenie projavujúce sa opuchom. Vzniká ako následok nedobrej funkcie lymfatického systému, pri korej dochádza k nahromadeniu tekutiny (lymfy) v tkánivách.) Ďalej sa používa na ošetrenie a zmierňovanie prejavov celulitídy, pri obezite a estetickom formovaní postavy. V kozmetike sa využíva na liečbu aknóznej pleti, opuchy tváre, zápaly dutín, migrény a pri opuchoch po plastických operáciách. Manuálna lymfodrenáž sa tiež odporúča na detoxikáciu a celkové zlepšenie imunitného systému.

Manuálna lymfodrenáž sa odporúča:

- pri bolestivých pooperačných stavoch

- pri hojacich sa ranách

- pri posttraumatických stavoch, pretože sa podieľa na zmierňovaní bolesti

- pri zatvrdnutých jazvách

- podporuje proces hojenia

- na zlepšenie obranyschopnosti organizmu

Kedy sa masáž neodporúča:

Sú však ochorenia, pri ktorých sa masáž neodporúča. Ide predovšetkým o tieto ochorenia a stavy:

- horúčkovité, akútne zápalové a infekčné ochorenia alebo vôbec stavy, keď je podozrenie, žeby o takéto ochorenie mohlo ísť
- stav mimoriadnej únavy alebo vyčerpania
- nádorové ochorenia (alebo len so súhlasom ošetrujúceho lekára)
- krvácavé ochorenia
- pokročilá ateroskleróza
- pokročilá osteoporóza
- ochorenia žlčníka a močových ciest

Manuálna lymfodrenáž sa špeciálne neodporúča aj pri bronchiálnej astme, pri ochoreniach štítnej žľazy, hypotónii (znížení svalového tonusu) a pri opuchoch ľadvinového a pečeňového pôvodu. Masáž by ste takisto nemali absolvovať hneď po výdatnom jedle a tiež vtedy, keď ste v časovej tiesni, pretože účinky masáže by mali ešte nejaký čas po jej vykonaní v pokoji doznievať.

Vo vlastnom záujme je dobré ešte pred masážou informovať masérku, či sa liečite na nejaké chronické ochorenie. Aj keby nešlo o kontraindikované ochorenie, masérka môže masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.

Podľa typu ochorenia odporúča sa absolvovať procedúru 2 - krát do týždňa v trvaní 2 – 8 týždňov podľa závažnosti prípadu.


Kontakt

Mirka

Salón Masáže srdcom
Nezábudková - blízko Pizzeria Rotunda, Bratislava


Predtým volajte na číslo: 0903 960 158


Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: