Reflexná terapia Patakyových

Reflexná terapia je jednou z najúčinnejších metód prírodnej liečby. Poznali ju a využívali už pred niekoľko tisíc rokmi ľudia v rôznych ázijských krajinách. Majstrami v reflexnej terapii boli dokonca aj Indiáni. Jej využitie je všestranné a vedie naozaj k hlbokému uvoľneniu.

 

Základy reflexnej terapie vychádzajú zo skutočnosti, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky, ktoré majú vzťah k vnútorným orgánom alebo oblastiam tela, píše sa v odbornej literatúre. Reflexné plôšky celého tela sú na chodidlách, na rukách, či na uchu, ale nie sú také účinné, a preto sa najviac využíva reflexná terapia nôh.

 

Reflexná masáž má pre človeka diagnostický, terapeutický a preventívny význam. Tlakom na danú plôšku sa prenáša signál na príslušný orgán. Orgán sa stimuluje a dostáva sa mu viac energie. Masáž reflexných zón pomáha liečiť existujúce zdravotné ťažkosti, ale aj odhaliť poruchu orgánu, ktorá sa zatiaľ neprejavila. Veľmi pozitívne vplýva na celé ľudské telo, teda nie iba na fyzickú, ale aj na psychickú stránku. Ďalším prínosom je relaxácia. Zmierňuje napätie, zlepšuje krvný obeh, obnovuje sa zablokovaná funkcia nervovej sústavy. Reflexná terapia stimuluje spustenie samoliečenia v organizme.

 

K reflexnej terapii patrí aj uvoľňovanie krčnej chrbtice, kde sa nachádzajú energetické dráhy orgánov. Pri zablokovanej krčnej chrbtici nemôže energia dostatočne prúdiť do všetkých oblastí a odráža sa to na zdravotnom stave človeka. Okrem migrén zablokovaná krčná chrbtica môže mať vplyv aj na ďalšie zdravotné ťažkosti, a vtedy sú niektoré orgány energeticky oslabené. Krčná chrbtica sa sprvu uvoľňuje nepriamo cez reflexnú plôšku na chodidle a následne priamo na krku.

 

Reflexná terapia sa využíva všestranne, a to od liečby zdravotných ťažkostí, cez hlboké uvoľnenie, odstránenie stresu, až po obnovu samoliečiacich schopností tela. Hlavným cieľom reflexnej terapie je obnoviť tok životnej energie. Reflexná terapia často rieši aj problémy mysle a ducha, lebo to nie sú len toxické látky, ktoré škodia nášmu organizmu, ale predovšetkým potlačené negatívne emócie.

Reflexnú terapiu v bývalom Československu rozvinul Ing. Jiří JANČA, CSc., ktorý patril medzi popredných odborníkov prírodného liečiteľstva. Objavil a využíval vo svojej praxi body na uvoľnenie krčnej chrbtice. V jeho práci v súčasnosti pokračujú manželia Beáta a Július Patakyoví. Tiež sú autormi viacerých kníh o reflexnej terapii.

V roku 2014 som absolvovala  Kurz reflexnej terapie u manželov Patakyových a v roku 2015 aj ich Školu reflexnej terapie. Teraz túto fantastickú metódu ponúkam svojim zákazníkom. Začína sa reflexnou terapiou chodidiel a nepriamym uvoľnením krčnej chrbtice cez nohu. Pokračuje priamym uvoľnením krčnej chrbtice a končí sa masážou chrbta.

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Kontakt

Mirka

Salón Masáže srdcom
Nezábudková - blízko Pizzeria Rotunda, Bratislava


Predtým volajte na číslo: 0903 960 158


Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: